Únor 2014

Vhodné osvětlení do koupelny

21. února 2014 v 20:56 | Josef Barták |  Koupelny
Jestli se chceme ve své koupelně cítit jako v postýlce, tak je nutno vědět, kam a jaké světlo si pořídíme. Spousta lidí zanedbává důležitost osvětlení, ale dělají chybu. Vybrat vhodnou lampu do koupelny není žádný oříšek, ale také to není procházka růžovým sadem. Především si musíme uvědomit, že koupelna je vlhká místnost a v takové místnosti se lehce vodí elektrický proud, tak je tedy nutné podotknout, že všechny lampy by měli být správě izolované, aby nedošlo ke styku s elektřinou. Nejochranějším způsobem zašroubování lampy je takový, že se zeptáme kvalifikovaného elektrikáře, kam a jakou lampičku zašroubovat, už jenom kvůli vaší ochraně a tak i kvůli bezpečnosti v budoucnosti. Do koupelny jsou dobré vestavěné lampičky, protože nepřekáží a jejich instalace a izolace jsou jednodušší, než lampy stojaté. Světlost barvy je už jenom na vás, ale dbejte na dobu strávenou ve vaně, která vás může jak vyčerpat nebo nabudit. Ano, i světlo má vliv na to, jak se po další hodiny vaší aktivity budete cítit. Denní světlo, nebo obyčejné "žluté"? Podle nálady a velikosti vaší koupelny. Každý máme rádi jiné světlo, ale pro uvolnění očí a krásný odpočinek není světlo denní tak dobré, jako obyčejné "žluté" lampy. Oranžové svícení vašemu tělu dodá k večerním hodinám více klidu a připraví vás na klidný a odpočinkový spánek. Určitě je možná i kombinace těchto dvou odstínů světěl, ale pozor, nic se nesmí přehánět.


Vybíráme barvu zdi v kuchyních

4. února 2014 v 0:26 | Josef Barták |  Kuchyně
Při vybírání barvy do kuchyně si mnozí z vás myslí, že tipickou barvou je oranžová nebo zelená. Nejste na omylu, ale dbejte na to, že jsou barvy rozdělené do několika typů. Třeba smývatelné barvy. Když budete malovat kuchyň, tak se hodí více smývatelná barva, protože přeci jenom, je to kuchyň. Přiznejme si, že nám občas z pánvičky vystříkne kousek nečistoty na zeď. Na druhou stranu se také musíme zaměřit, zda barva ničí bakterie. Vaříme, smažíme, pečeme a nechceme, aby se nám do jídla vloupal nějaký parazit a jídlo, popřípadě tělo znehodnotil. Parazité se pohybují po stěnách a jsou tak malé, že nejsou ani vidět. Tak jsou tedy vynalezeny barvy, které je zneškodní.

Zpět k barvám


Oranžová barva podporuje chuť k jídlu, ale záleží, jestli v danné místnosti jíte nebo jenom vaříte, či smažíte a pečete.Teplé odstíny jsou velice dobré, protože ráno tělu dodávají impuls probuzení a večer oživení. Každý nemáme rádi vstávání, ale když se projdeme do kuchyně a uvidíme tam oranžovou barvu, hned nám je lépe. Večer, když potřebujete s dětmi udělat domácí úkoly, tak se barva oranžová také hodí. Dodá vám energii a vy si budete moci úžívat poslední chvíle vašeho večera v poklidu a bez stresu. Smývatelná barva vám sníží úklid kuchyně a déle vydrží.