Březen 2014

Údržba vinylové podlahy

18. března 2014 v 20:17 | Josef Barták |  Interiéry
Při údržbě vinylové podlahy musíme brát na vědomí mnoho věcí. Základem veškerého udržování jakékoliv věci je luxování a vytírání. Pozor, ale na vinylovou podlahu. Je úplně jedno, zda máte světlou nebo tmavou podlahu, záleží na složení, které je u světlé i tmavé podlahy stejné. Je lepší zakleknout na všechny 4 a pomaličku vytírat rukou. Kdo čistí mopem, tak si možná všiml, že se mu po vytření tvoří šmouhy, které stejně budete muset vyleštit na všech čtyřech. Dejte si také pozor na to, že když to čistíte mopem, tak nevyčistíme všechno, protože se vám může do kresby zanést prach nebo jiná nečistota, které si ani nemusíte všimnout, pak vám akorát nečistota zaschne a půjde po dlouhodobém užívání podlahy hodně špatně vydrhnout. Pokud se vrhnete na čištění, nebo leštění, použijte Savo na podlahy. Krásně voní a po vyčištění se dokonce i trochu leskne. Pokud nemáte Savo na podlahy, tak použijte vodu s octem nebo samotnou vodu. Ano, ocet je jak je známo perfektní čistič. Bohužel trochu zapáchá a většině lidí vadí. Máme pro vás řešení. Hned po umytí, myslím tím, perfektně na všech čtyřech, si vezměte do ruky mop, vodu do kýblu a přidejte trochu prášku na praní. Nic tím nezničíte, ba naopak váš dům provoní krásnou svěží vůní. Bohužel, jak už bývá zvykem, speciální čističe na podlahy moc nefungují,ak je prioritou ocet a trocha prášku na praní. Jediný, čistič, který bych vám doporučil je PU-čistič, který vyčistí vaší vinylovou podlahu krásně a zanechá matně lesklou barvu. Váš interiér bude vonět a vypadat jako nový.

Víme, jak vymalovat dětský pokoj

18. března 2014 v 20:16 | Josef Barták |  Interiéry
Všichni víme, že v dětském pokoji děti zlobí, hrají si, kreslí, skotačí a usínají. Jednoduše řečeno, v pokoji stráví asi nejvíce času svého mladého života. Proto je důležité vybrat důležitou barvu na stěny, která bude dodávat vašemu dítěti pohodlí a odpočinek po celou dobu dané aktivity. Skoro všichni rodiči si myslí, že vymalovat dětský pokoj bílou barvou (která opticky zvětší prostor), je dobrá volba. Kromě toho místnost působí uklizeným dojmem. Nastane, ale chvíle, kdy se na stěnách začnou tvořit šmouhy. Malí výtvarníci na si stěny často kreslí a nebo si jenom obtisknou svojí krásně zaplácanou pacičku. Bodejť by ne. Vždyť čistě bílá stěna představuje čistý papír, na kterém nesmí zůstat ani jedna strana nezačmáraná.

Poraďte se se svým malým výtvarníkem

Při výběru barvy do dětského pokoje je občas důležité nejen přenést vaší fantazii, ale zeptat se vašeho výtvarníka, jaká barva se líbí i jemu. Výběr bude na obou stranách skoro stejný, i když budete muset snést, že pokoj bude muset obsahovat nějaké zvíře nebo alespoň náznak zvířete. Potom tedy určitě nezapomeňte na psí tlapku, nebo motiv zebry. U batolat je to trochu lehčí, protože před ně postavíte několik barevných hraček (např.: kostiček) a necháte ho si hrát. Pokud bude finální práce obsahovat alespoň 80% jedné barvy, máte vyhráno, protože jeho oblíbená barva je právě ta, z které postavil, to s čím si dal takovou práci. Pokud vám řeknou děti, že se jim líbí černá, tak už je jenom na vás, jak se zachováte, ale poradím vám. Vezměte štětec do ruky a dejte se do práce.