Víme, jak vymalovat dětský pokoj

18. března 2014 v 20:16 | Josef Barták |  Interiéry
Všichni víme, že v dětském pokoji děti zlobí, hrají si, kreslí, skotačí a usínají. Jednoduše řečeno, v pokoji stráví asi nejvíce času svého mladého života. Proto je důležité vybrat důležitou barvu na stěny, která bude dodávat vašemu dítěti pohodlí a odpočinek po celou dobu dané aktivity. Skoro všichni rodiči si myslí, že vymalovat dětský pokoj bílou barvou (která opticky zvětší prostor), je dobrá volba. Kromě toho místnost působí uklizeným dojmem. Nastane, ale chvíle, kdy se na stěnách začnou tvořit šmouhy. Malí výtvarníci na si stěny často kreslí a nebo si jenom obtisknou svojí krásně zaplácanou pacičku. Bodejť by ne. Vždyť čistě bílá stěna představuje čistý papír, na kterém nesmí zůstat ani jedna strana nezačmáraná.

Poraďte se se svým malým výtvarníkem

Při výběru barvy do dětského pokoje je občas důležité nejen přenést vaší fantazii, ale zeptat se vašeho výtvarníka, jaká barva se líbí i jemu. Výběr bude na obou stranách skoro stejný, i když budete muset snést, že pokoj bude muset obsahovat nějaké zvíře nebo alespoň náznak zvířete. Potom tedy určitě nezapomeňte na psí tlapku, nebo motiv zebry. U batolat je to trochu lehčí, protože před ně postavíte několik barevných hraček (např.: kostiček) a necháte ho si hrát. Pokud bude finální práce obsahovat alespoň 80% jedné barvy, máte vyhráno, protože jeho oblíbená barva je právě ta, z které postavil, to s čím si dal takovou práci. Pokud vám řeknou děti, že se jim líbí černá, tak už je jenom na vás, jak se zachováte, ale poradím vám. Vezměte štětec do ruky a dejte se do práce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama