Květen 2014

Úklid interiérů

29. května 2014 v 10:03 | Koblih |  Interiéry

V dnešní době plné shonu člověk jen stěží hledá volnou chvilku, kterou by mohl věnovat sobě či svým blízkým. Jednou z možností, jak si zachovat co nejvíce volného času je přenechání úklidových prací profesionálům.
Toto řešení má dvě hlavní výhody:
  1. Zbavíte se "nudných a pracných" povinností
  2. Zajistíte své domácnosti skutečně profesionální péči
Je sice pravda, že v dnešní době automatických myček nádobí, sušiček prádla a podobných vymožeností již není úklid domácností takovou dřinou, jakou pamatují naše babičky, ale kvalitní úklid vyžaduje své. Nejde jen o pracnost, ale i o použité prostředky a technologie
Ani při maximální snaze nemůžeme s našimi domácími prostředky a spotřebiči konkurovat profesionálům a to zejména v technologiích čištění čalounění koberců a podlahových ploch.
Rovněž úklid po provedené rekonstrukci či stavebních pracích je pro nejednu hospodyni doslova noční můrou, kdy zvířený stavební prach doslova překryje celou domácnost.
Ať už se tedy jedná o pravidelný úklid domácností, generální úklid či dokonce úklid po rekonstrukci je služba profesionála vždy dobrou volbou.
Samostatnou kapitolu tvoří úklid nebytových, kancelářských a komerčních prostor. Zde žádný soudný majitel či ředitel společnosti snad ani nepřemýšlí o úklidu svépomocí. Služba úklidové firmy je tak samozřejmostí. Při sjednávání těchto služeb je třeba soustředit se na přesný popis prováděných prací a frekvenci jejich provádění (např. vyprazdňování nádob na odpad - denně, mytí oken - měsíčně).
Provedený úklid si zákazník může okamžitě zkontrolovat a tak má firma zajišťující úklid interiérů rychlou zpětnou vazbu o kvalitě svých služeb.

Návrhy kuchyní

27. května 2014 v 8:42 | Toběrný |  Kuchyně
Při výběru kuchyně je třeba mít neustále na paměti, že se jedná o pracovní prostor, čemuž by se měla podřídit samotná dispozice této místnosti. Správná rozložení kuchyně nám v budoucnu ušetří řadu zbytečných kroků a pohybů a tím tedy i času.
V současné době je velmi populární spojení kuchyně s obytným prostorem, takže se samotná kuchyně stává součástí designu celého bytu či domu.
Návrhy kuchyní tvoříme vždy jako funkční celek v následujícím rozložení jednotlivých činností:
1.skladuji (lednice a spíž)
2.myju (dřez a myčka)
3.vařím (varná deska a trouba)
4.servíruji (pracovní pult => jídelní stůl)
Zjednodušeně by se dalo říci, že kuchyně jsou v podstatě "dvířka", jelikož to je ta část kuchyně, která je bezezbytku vidět. Moderní dvířka kuchyní jsou vyrobeny z lamina s takzvanou ABS hranou, která je lepena s přesahem pod vysokým tlakem, čímž je zaručena vysoká kvalita a trvanlivost této hrany. Na korpus kuchyně používáme stejný materiál jako na dvířka, což je výhodné zejména při návrhu kuchyní s pohledovou boční či zadní stranou.
Pracovní deska kuchyně je vyrobena z teplu i oděru odolného materiálu. Výběr materiálu na pracovní desku ladíme s výběrem podlah (vždy spolu ladíme zvlášť vertikální a zvlášť horizontální plochy).
Prostor mezi pracovní deskou a horní skříňkou je standardně řešen keramickým obkladem (nedoporučuje se mozaika z důvodu velkého množství těžko udržovatelných spár). Dále je možné jej řešit skleněnou deskou či deskou pracovní.
Pro dobrou funkci kuchyně je důležitý i správný výběr vodovodní baterie a dřezu. Baterie může být umístěna jak na stěně (nástěnná) tak na pracovní desce či dřezu. Praktičtější je z důvodu snadnějšího úklidu baterie nástěnná. Dřez vybíráme buď klasický nerezový či praktičtější a dle mého názoru i hezčí kameninový (drcený kámen + pryskyřice). Výhodou kameninového dřezu je kromě vyšší životnosti i široký výběr barev.
Samostatnou kapitolu tvoří výběr spotřebičů. Díky nepřebernému množství výrobců a vyráběných typů spotřebičů si dnes vybere opravdu každý. Zákazník si sám rozhodne, zda chce například lednici volně stojící či vestavnou nebo varnou desku plynovou, elektrickou či indukční. Při výběru spotřebičů je důležité zohlednit kromě funkcí a značky i energetickou náročnost jednotlivých spotřebičů. V dnešní době jsou standardem spotřebiče třídy A++.


Návrhy koupelen

26. května 2014 v 11:43 Koupelny
Před započetím výstavby nové koupelny či před rekonstrukce koupelny původní je nejdůležitější ujasnit si, co od budoucí koupelny očekáváme.
Mezi hlavní kritéria při navrhování patří počet osob, které budou koupelnu používat včetně jejich věku, zda se raději koupeme či sprchujeme či zda do koupelny potřebujeme umístit například pračku.
Pro to, abychom si mohli udělat co nejpřesnější představu o nové koupelně, nám nejlépe poslouží detailní návrh koupelny, který kromě půdorysu s dispozicí obsahuje i 3D animaci pro skutečně reálný náhled budoucího stavu.
Návrhy koupelen vytváří zkušený projektant, který dokáže i na malém prostoru vymyslet řešení, které by laika vůbec nenapadlo. Při vytváření návrhu využívá svojí znalost kompletní nabídky zařizovacích předmětů (vany, sprchové kouty, umyvadla, koupelnová nábytek atd.), které jsou na trhu dostupné a to i včetně sérií s atypickým rozměrem či tvarem.
Tvorba detailního návrhu koupelny nám tak pomůže nejen při hledání nové optimální dispozice, ale i při tvorbě finální kalkulaci ceny.

Návrh koupelny zobrazuje i reálnou pokládku obkladů a dlažby včetně spárořezu, což nám umožňuje optimalizovat množství objednaného zboží a zároveň slouží jako návod pro obkladače.