Návrhy kuchyní

27. května 2014 v 8:42 | Toběrný |  Kuchyně
Při výběru kuchyně je třeba mít neustále na paměti, že se jedná o pracovní prostor, čemuž by se měla podřídit samotná dispozice této místnosti. Správná rozložení kuchyně nám v budoucnu ušetří řadu zbytečných kroků a pohybů a tím tedy i času.
V současné době je velmi populární spojení kuchyně s obytným prostorem, takže se samotná kuchyně stává součástí designu celého bytu či domu.
Návrhy kuchyní tvoříme vždy jako funkční celek v následujícím rozložení jednotlivých činností:
1.skladuji (lednice a spíž)
2.myju (dřez a myčka)
3.vařím (varná deska a trouba)
4.servíruji (pracovní pult => jídelní stůl)
Zjednodušeně by se dalo říci, že kuchyně jsou v podstatě "dvířka", jelikož to je ta část kuchyně, která je bezezbytku vidět. Moderní dvířka kuchyní jsou vyrobeny z lamina s takzvanou ABS hranou, která je lepena s přesahem pod vysokým tlakem, čímž je zaručena vysoká kvalita a trvanlivost této hrany. Na korpus kuchyně používáme stejný materiál jako na dvířka, což je výhodné zejména při návrhu kuchyní s pohledovou boční či zadní stranou.
Pracovní deska kuchyně je vyrobena z teplu i oděru odolného materiálu. Výběr materiálu na pracovní desku ladíme s výběrem podlah (vždy spolu ladíme zvlášť vertikální a zvlášť horizontální plochy).
Prostor mezi pracovní deskou a horní skříňkou je standardně řešen keramickým obkladem (nedoporučuje se mozaika z důvodu velkého množství těžko udržovatelných spár). Dále je možné jej řešit skleněnou deskou či deskou pracovní.
Pro dobrou funkci kuchyně je důležitý i správný výběr vodovodní baterie a dřezu. Baterie může být umístěna jak na stěně (nástěnná) tak na pracovní desce či dřezu. Praktičtější je z důvodu snadnějšího úklidu baterie nástěnná. Dřez vybíráme buď klasický nerezový či praktičtější a dle mého názoru i hezčí kameninový (drcený kámen + pryskyřice). Výhodou kameninového dřezu je kromě vyšší životnosti i široký výběr barev.
Samostatnou kapitolu tvoří výběr spotřebičů. Díky nepřebernému množství výrobců a vyráběných typů spotřebičů si dnes vybere opravdu každý. Zákazník si sám rozhodne, zda chce například lednici volně stojící či vestavnou nebo varnou desku plynovou, elektrickou či indukční. Při výběru spotřebičů je důležité zohlednit kromě funkcí a značky i energetickou náročnost jednotlivých spotřebičů. V dnešní době jsou standardem spotřebiče třídy A++.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama