Osvětlení koupelny

16. června 2014 v 10:45 | Koblih |  Koupelny
Na základě osobních zkušeností s využitím bodových světel v sádrokartonovém podhledu jsem se před rekonstrukcí své koupelny rozhodl pro radikální řešení.
Nechal jsem se mírně inspirovat osvětlením v jedné nejmenované kancelářské budově a pro svou koupelnu jsem navrhl osvětlení pomocí obyčejných zářivkových těles, které jsem zabudoval přímo na strop ještě nad kazetový podhled, ve kterém jsem vybrané kazety nahradil mléčným sklem, což mi zajistilo dostatečně intenzivní a hlavně rovnoměrné osvětlení koupelny.
Tento "osvětlovací systém" jsem doplnil o nástěnnou lampičku nad zrcadlem, kterou ocení hlavně ženy při líčení.
Umístěním světel nad kazetovým podhledem jsem vyřešil jak problematiku umístění světel ve vlhkém prostředí, tak i starosti s výběrem a sladěním designu jednotlivých světel. Při kalkulaci konečné ceny za osvětlení jsem sice musel připočítat použité mléčné sklo, ale výměna klasického osvětlení za standardní zářivkové tělesa mi tento nárůst ceny víceméně vykompenzovalo.
Stejné řešení jsem použil i pro WC.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama