Rekonstrukce bytů

11. června 2014 v 11:54 | Koblih |  Interiéry
Dříve nebo později bude Váš byt vyžadovat nějakou tu rekonstrukci. Rozsah této rekonstrukce bude vycházet ze stáří a aktuálního stavu daného bytu.
Již samo rozhodnutí pustit se do rekonstrukce bytu vyžaduje značnou odvahu, jelikož sebou přináší na určitý čas ztrátu pohodlí, na které jsme zvyklí.
Moje doporučení zní:
Nezůstávejte při rekonstrukci ubytovaní doma a to radši ani při částečné rekonstrukci. Na vlastní kůži jsem si vyzkoušel kompletní rekonstrukci bytu 3+1 za "plného provozu" a už bych tuto chybu nikdy nezopakoval. Kromě nepohodlí a všudypřítomného nepořádku (hlavně stavební prach) nám to přineslo i zdržení samotného průběhu rekonstrukce.
Na začátku rekonstrukce by měl mít člověk minimálně základní představu, jak rozsáhlá rekonstrukce bude. Zda se jedná "jen" o obnovu použitých materiálu a zařizovacích předmětů, či zda se bude zasahovat do samotné dispozice bytu.
Návrh interiéru od bytového architekta zohlední všechny možnosti daného prostoru a přinese to nejlepší dispoziční řešení, které samozřejmě můžete připomínkovat s ohledem na konkrétní využití daných prostor. V případě dispozičních změn při rekonstrukci je návrh interiérů (včetně půdorysů) nutností, ale využijete jej i při výše zmíněné obnově použitých materiálů a zařizovacích předmětů, kdy Vám umožní udělat si celkem přesnou představu o budoucí podobě Vašeho bytu.
Důležitou kapitolou při rekonstrukci bytu je stavební dozor, který hlídá kvalitu veškerých provedených prací a je oprávněn žádat okamžité zajištění nápravy. Jedná se o stavební profesionály, jejichž zájmem je spokojený klient a rekonstrukce bez následných reklamací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama