Rekonstrukce koupelny

22. července 2014 v 10:09 | 3Dnavrhy.cz |  Rekonstrukce koupelen
Téměř každá rekonstrukce bytu či domu zahrnuje i rekonstrukci koupelny.
Ve většině případů je rekonstrukce koupelny klíčovou součástí celkové rekonstrukce bytu a to zejména z důvodu její technologické, ale i cenové náročnosti. Nejen z mojí zkušenosti vyplývá, že kvalitní koupelna často "spolkne" až polovinu celkových nákladů rekonstrukce.
Z těchto důvodů je potřeba vše dopředu důkladně promyslet i s přihlédnutím k faktu, že tuto rekonstrukci nebudete minimálně v několika následujících letech opakovat.
Koupelna je místností, kterou budete užívat opakovaně v podstatě každý den a tak se v ní musí snoubit estetika s výrazně praktickými prvky.
Základem celé rekonstrukce je zamyšlení nad uspořádáním jednotlivých zařizovacích předmětů s ohledem na daný prostor.
V dnešní době již není problém najít i výrobky atypických rozměrů, které nám umožní zařízení koupelny malých či netradičních rozměrů.
Pokud to není z důvodu dispozic nezbytně nutné, nedoporučuji spojení koupelny a WC a to především z praktických důvodů. V případě, že domácnost neobýváte sami, hrozí vám v "ranní špičce" skutečný boj přístup na WC, což může být velmi nepříjemné.
Samotné použití jednotlivých zařizovacích předmětů je pak již čistě na Vašem rozhodnutí, například, zda preferujete vanu či sprchový kout. V dnešní době již není problém zvolit i kompromisní řešení jako je třeba vana se sprchovou zástěnou či sprchový kout se zabudovaným sedátkem.
Asi největším oříškem při rekonstrukci koupelny je vybrat ten "správný" druh obkladů z opravdu široké nabídky výrobců potažmo jednotlivých typů. V tomto případě je volba skutečně jen na klientovi, jelikož vkus je opravdu subjektivní a hlavně nepřenositelný.
Snad menším vodítkem by mohl být současný trend, který se soustředí na obklady ve větším formátu či na kombinaci různých formátů na úkor jednotlivých designových prvků jako jsou listely, bombata a podobně.
Při výběru ostatních zařizovacích předmětů, jako jsou například vodovodní baterie či koupelnový nábytek, doporučuji se soustředit hlavně na kvalitu a s ní spojenou životnost výrobků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama