Zakázková výroba nábytku

29. července 2014 v 10:56 | 3Dnavrhy.cz |  Interiéry
Nedílnou součástí výstavby či rekonstrukce vlastního bydlení je i zařízení nábytkem.
V podstatě se nabízejí jen dva hlavní způsoby řešení:
1)Koupit typizovaný nábytek v jednom z nábytkových řetězců
2)Nechat si vyrobit zakázkový nábytek na míru
Pokud hovořím o zakázkové výrobě nábytku, tak mám na mysli nejen kuchyně na míru, nebo vestavné skříně či dětské a obývací pokoje, ale například i speciální koupelnový nábytek.
První řešení nám přináší většinou nižší cenu, která sebou ovšem logicky nese i nižší kvalitu použitých materiálů a výrobních postupů. Nevýhodou typizovaného je, že vybíráme nábytek, který se nám rozměrově vejde do určeného prostoru, což značně zúží jinak celkem široký výběr. Další nevýhodou tohoto řešení je fakt, že nábytek v naprosté většině případů obdržíme v rozmontovaném stavu. Jeho následovné složení dle přiloženého návodu je pak většinou zkouškou naší technické dovednosti a hlavně trpělivosti.
Druhé řešení sebou sice přináší většinou o něco vyšší cenu, ale tak je minimálně vyvážena celou řadou výhod. Za hlavní výhodu považuji možnost návrhu dle vlastní představy a hlavně v rozměru, který se plně přizpůsobí našim požadavkům či dispozičním možnostem. Další výhodou je volba konkrétního materiálu či jejich kombinace.
Tedy zakázková výroba nábytku nám přináší možnost využití i jinak těžko využitelných prostor a tím i rozšíření tolik požadovaných úložních prostor v menších bytech. Dále pak možnost sjednocení jednotlivých zařizovacích předmětů do odpovídajícího designu.
Neméně důležitým hlediskem při zakázkové výrobě nábytku je i kvalita dodávaných výrobků, která řádově převyšuje kvalitu většiny nábytku prodávaného v nábytkových řetězcích.
V neposlední řadě pokládám za velkou výhodu i to, že u zakázkového nábytku je zaručena montáž na místě, která nám ušetří (tedy alespoň mě ušetřila) hodně času a také nervů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama