Srpen 2014

Mytí oken v interiéru

12. srpna 2014 v 19:53 | 3Dnavrhy.cz
Pro mě z neznámého důvodu patří mytí oken v interiéru k nejméně populárním domácím pracím a přitom je to tak jednoduché. Ruku na srdce, okna v domácnosti se většinou myjí tak jednou za čtvrt roku a tak opravdu nechápu, proč se tato činnost tak často stává předmětem dnes tak populární prokrastinace čili odkládání na později.
Pro správné a rychlé umytí oken v interiéru nepotřebujeme nejmodernější ekologické mycí prostředky a vůbec pak už poslední výkřik techniky v podobě automatických čističů oken. Nejlépe je nevymýšlet již vymyšlené a dát na rady zkušenějších, kteří za nás již provedli řadu experimentů s různými výsledky.
Vše začíná správným postupem, při jehož dodržení se nám například nestane, že si "ušmudláme" již umyté části okna, jak se ze začátku několikrát stalo mě.
Nejprve začínáme se znečištěnější stranou oken, což je snad s výjimkou restaurace či kuřárny vždy vnější strana. Rám okna očistíme nejlépe houbičkou s trochou přidaného saponátu (na značce saponátu v podstatě nezáleží) a poté suchým hadříkem vytřeme do sucha. Při mití rámu se soustředíme na vnitřní hrany, kde se nám hromadí nečistoty. Poté opět houbičkou s trochou přidaného saponátu umyjeme samotné sklo, které následně "stáhneme" gumovou stěrkou (tento "figl" odkoukaný od profesionálů se mi opravdu osvědčil). Nakonec okno doleštíme prostředkem na okna. Iron nebo obdobné prostředky se dají nahradit octovým roztokem, který funguje minimálně stejně dobře. Nakonec ještě jednou setřeme spodní část rámu okna. Celý tento postup pak logicky opakujeme i na vnitřní straně okna.
Dle mé zkušenosti, se celá tato činnost opakováním zrychluje a zdokonaluje, takže poslední okno již pro vás bude "hračka".