Říjen 2014

Vana nebo sprchový kout?

18. října 2014 v 11:05 Koupelny
Při výstavbě nové koupelny si v případě dostatečného prostoru můžeme dovolit umístit jak vanu, tak i sprchový kout. Toto řešení se jeví jako optimální, ale pro většinu lidí je v podstatě nedosažitelné. Vezmeme-li v potaz velikost průměrné koupelny či dokonce velikost koupelny v panelovém bytě, dojdeme nutně k otázce, zda volit vanu či sprchový kout.
Při tomto rozhodování by člověk měl vycházet z preferencí budoucích uživatelů, zkrátka jestli se raději koupou či sprchují.
Každá z těchto variant sebou přináší jak klady, tak i zápory. Existují však i možnosti, jak většinu těchto záporů odstranit.
V případě, že zvolíte vanu, jelikož si rádi dopřáváte relax v horké koupeli po náročném dni v práci, je možnost pro případ sprchování tuto vanu doplnit o sprchovou zástěnu, která zabrání nechtěnému rozstřiku vody po celé koupelně.
V opačném případě, tedy zvolíte-li raději sprchový kout, můžete tento kout doplnit například o sedátko (ať už vyzděné, či sklopné s antibakteriální ochranou), které vám umožní si u sprchování sednout. V případě potřeby se sprchový kout dá osadit i na hlubší vaničku, ve které se mohou vykoupat vaše děti, či si v ní můžete "odmočit" unavené nohy.

Rozhodnutí je tedy opravdu pouze na vás a každá volba má alternativy, které vaší vanu či sprchový kout učiní univerzálnější.