Vana nebo sprchový kout?

18. října 2014 v 11:05 |  Koupelny
Při výstavbě nové koupelny si v případě dostatečného prostoru můžeme dovolit umístit jak vanu, tak i sprchový kout. Toto řešení se jeví jako optimální, ale pro většinu lidí je v podstatě nedosažitelné. Vezmeme-li v potaz velikost průměrné koupelny či dokonce velikost koupelny v panelovém bytě, dojdeme nutně k otázce, zda volit vanu či sprchový kout.
Při tomto rozhodování by člověk měl vycházet z preferencí budoucích uživatelů, zkrátka jestli se raději koupou či sprchují.
Každá z těchto variant sebou přináší jak klady, tak i zápory. Existují však i možnosti, jak většinu těchto záporů odstranit.
V případě, že zvolíte vanu, jelikož si rádi dopřáváte relax v horké koupeli po náročném dni v práci, je možnost pro případ sprchování tuto vanu doplnit o sprchovou zástěnu, která zabrání nechtěnému rozstřiku vody po celé koupelně.
V opačném případě, tedy zvolíte-li raději sprchový kout, můžete tento kout doplnit například o sedátko (ať už vyzděné, či sklopné s antibakteriální ochranou), které vám umožní si u sprchování sednout. V případě potřeby se sprchový kout dá osadit i na hlubší vaničku, ve které se mohou vykoupat vaše děti, či si v ní můžete "odmočit" unavené nohy.

Rozhodnutí je tedy opravdu pouze na vás a každá volba má alternativy, které vaší vanu či sprchový kout učiní univerzálnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama